PORSELEN KRONLAR (KAPLAMALAR)


dis-v36

Metalsiz porselen (Empress) kron köprüler

Metalsiz porselen kron köprüler önceki tekniklerin aksine alt yapıda metal alaşımlarının kullanılmadığı için estetik açıdan son zamanların en çok tercih edilen tedavi şekli olmuştur. Alınan sonuçların güzelliği tercih nedenlerinin başında gelmektedir. Metalsiz porselen materyalleri ile tek diş restorasyonlarından, köprülere kadar birçok tedavi uygulanabilmektedir.

Full porselen dişler (Empress)

Metalsiz porselen (Empress) kron köprü ön nedir ?

Önceki tekniklerin aksine alt yapıda metal alaşımların kullanılmaması nedeniyle estetik açıdan en çok tercih edilen tedavi şekli haline gelmiştir. Alınan başarılı neticeler tercih nedenlerinin başında gelmektedir. Tek diş restorasyonlarından Metalsiz porselen materyallerine ve köprülere kadar bir çok tedavide uygulanabilmektedir.


parallax background

Empress kaplamalar hangi tür hastalara yapılabilir?

Empress kaplamalar dayanıklıdır ve uygulamalarda başarılı sonuçlar alınmaktadır , bu nedenle estetik işlemlerinde tercih edilmektedir. Ön dişlerde sorun yaşayan hastalarda, Ön dişlerin yanında kuvvetin az vurgulandığı azı dişlerinde, yaşa bağlı olan renklenmelerde, kanal tedavisi uygulanmış dişlerde, dişlerinin araları açık olan kişilerde de kullanılabilir.

Empress kaplamaların her dişe uygulanması mümkün mü?

Empress kaplamalar en çok ön dişlerde tercih edilmektedir. Fakat bir önceki maddelerde belirtilmiş olan diş tedavilerinde de kullanılabilir.

Hastanın empress kaplamaya ihtiyacı olduğu nasıl anlaşılır?

Eğer ön dişlerden şikayet var ise ve ön dişlere düzeltme işlemi gerekiyorsa empress kaplamaya müsaitsiniz demektir. Empress kaplama arka dişlerde de kullanılabilir.

Empress kaplamanın avantajları nelerdir?

Işık geçirgenliği son derece iyidir ve renk kontrolleri yapabilme imkanı sağlar. Bu da güzel doğal bir görünüm elde edilmesine imkan tanır. Bu doğal görünüm güzel estetik bir gülüş imkanı sunar. Bir diğer avantajlı tarafı da sağlıklı olmasıdır. Bu tedavi seçeneği aşınmalara karşı son derece dayanıklıdır. Fakat bu özelliklerin muhafaza edilmesi dişlerin bakımının düzgün yapılmasını gerektirmektedir. Gerekli bakım yapılmadığında dişler yıpranabilir. Bu yıpranmalar yaşa bağlı da olabilmektedir. Dudak ve burun arası uzaklık azalabilir. Bu azalmalar empress kron kaplama ile boyutlandırabilir.


Online Randevu Formu
 
 
Türkçe