İLERİ TEKNOLOJİ


tec-8

INTRA ORAL AĞIZ KAMERASI

Ağız içi kamera, diş hekimliğinde hastanın ve diş hekiminin ağız içine ayrıntılı bakmasını ve dişleri çok yakın bir açıda gözlemlemesini sağlayan büyüleyici bir yeniliktir.
Bu kamera görüntüleri bir monitöre aktarıyor ve ağız içi yumuşak ve sert dokuların yakın görüntüleri üzerinde; küçük kırıklar, çürükler, ikincil çürükler, dişlerin aşınması, hasar görmüş ve kırılmış dolgular ve kronlar ve hatta diş eti hastalıkları gösterebiliyor.
Ağız içi kamera, hastalar için harika bir eğitim aracı olup hastaların tıpkı diş hekiminin gördüğü gibi kendi ağızlarındaki sorunları görmesine ve anlamasına yardımcı olmaktadır. 

INTRA ORAL AĞIZ TARAYICI

İntra oral tarayıcılar, protez, ortodonti ve implantoloji gibi çeşitli uzmanlık alanlarının değişen iş akışlarını desteklemektedir. Ayrıca, gelişmiş tasarım yazılımımız ve tarayıcıyımız ile restorasyon vakalarını planlamak, paylaşmak ve yürütmek açısından mümkün olan en iyi süreci sundukları için ideal bir şekilde tedavinin tamamlanmsını sağlamaktadır.

Kliniğimize bulunan EMERALD ve iTERO tarayıcılar ile yüzlerce 3D fotoğraf çekerek ve bunları bir bilgisayardaki sanal bir modele birleştirerek yeni nesil dijital izlenimler yaratır. Artık geleneksel ölçü maddelerine gerek kalmamaktadır. EMERALD ve iTero tarayıcılar ayrıca tam olarak dişinizin boyutunu ölçmemize izin vermektedir.
Ayrıca tarayıcı ile alınan diş görüntüleri üzerinde hazırlanan kron ve restorasyonlar diş ile daha iyi uyum göstermektedir. Hastalarımız EMERALD'i ve iTero’yu çok seviyor, çünkü; hızlı, kolay ve rahat bir uygulama olup doktoru ile birlikte 3 boyutlu görüntü üzerinde konuşabiliyorlar.


parallax background

3D DENTAL GÖRÜNTÜLEME

Ossteo-entegre implantların artan kullanımı, hastanın ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası değerlendirilmesinde radyografik teknikler için daha geniş bir talep yaratmıştır. İmplant yerini doğru bir şekilde planlamak için topografik bilgi gereklidir.
3D Dental CT cihazı ile, 10 saniyelik ve düşük dozlu 3D tarama ile 200'den fazla pozlama içeren büyük hacimli bir 3D görüntü elde edilerek geleneksel teşhis ve tedavi olanaklarının ötesine geçmektedir.

• Diş dokusunun ve çenenin genel teşhisi için panoramik radyografi.
• Diş arkının, çenenin, maksiller sinüslerin ve temporo-mandibular eklemlerin spesifik teşhisi için gelişmiş panoramik radyografi.
• Yüz kemiklerinin ayrıntılı morfolojik tanıları için 3D Dental tomografik dilimler.
• Kafatasının görüntülenmesi için sefalometri.

3D pre-operatif planlama dental implant yazılımı sayesinde, horizontal, sagital ve koronal görüntüleri, kesitleri ve panoramik görüntüleri görebilmekteyiz Ameliyattan önce implant yerleştirme ve/veya kemik genişletme işlemlerinin 3D görselleştirmesini ve simülasyonunu yapmamızı sağlamaktadır. Dental implant planlama yazılımıyla, ameliyat sırasındaki sürprizler ortadan kalkmaktadır.

3D Diş Görüntüleme, zor vakalarda;
• Gömülü dişler için cerrahi planlama
• TME veya diğer oral hastalıkların teşhisi
• Dental implant yerleşimi
• Rekonstrüktif cerrahi planlama
• Çene, sinüs, kist, sinir ve burun boşluğunun değerlendirilmesi.MODJAW TARAFINDAN 4D DENTISTRY

3D MODELLEME, ÇENE HAREKETİ VE DİNAMİK TUTMA
4D diş hekimliği konseptiyle MODJAW, 3D modellemenin yanı sıra gerçek çene hareketi ve dinamik veriler kullanarak hastalarınızın gerçek kayıtlarının alınmasının yeni bir yolunu sunmaktadır.
4D diş hekimliği, tam teşhisi ve ideal restorasyonları mümkün kılmak için hem statik hem de dinamik parametrelerin dikkate alınması gerektiği fikrinden hareket etmektedir.
MODJAW’ın teknolojisi bize ve hastalarınıza benzersiz bir deneyim sunmaktadır: Verimlilik, rahatlık ve gelişmiş etkileşimler mevcuttur. MODJAW Tech’in gücü gelişmiş oklüzal analizde yatmaktadır: Hızlı, basit ve rahatsız edici olmayan, hastanın sağlığına büyük önem veren bir uygulamadır.
Online Appointment Form
 
 
Türkçe