FLOR UYGULAMASI


dis-v43

Flor Uygulaması

Koruyucu diş hekimliğinde en etkili tedavi şekli olarak kabul edilen florür tedavileri, sağlıklı bireylerde, çürüğe yatkın bireylerde, dişlerdeki hassasiyet ve erozyon tedavisinde, özel bakıma ihtiyacı olan sistemik rahatsızlığı olan bireylerde uygulanabilmektedir. Uygulamalar bireyin yaş ve çürük oluşum riskine göre belirlenen sıklık ve miktarlarda gerçekleştirilmektedir.

Flor uygulaması nedir ?

Diş minesini güçlendirmeyi sağlayan tedavidir.

Hangi dişlere yaptırabilirim ?

Tüm dişlere yaptırabilirsiniz.

Yan etkisi var mıdır ?

Yoktur.

Nasıl uygulanır ?

Dişler kurutulup öyle uygulanır.

Uzun sürer mi, uygulamadan sonra ne yapılmalıdır ?

Flor uygulaması 5 dakika sürer. Bir saat yemek yenmemeli. İlk 24 saat süt ürünleri tüketilmemeli. Çünkü jelin etkisini azaltır.

Fluor jeli ne kadar sürede tekrarlanmalıdır ?

Yeni diş çıkardıkça tekrarlanmalıdır. Ağızda bulunan dişlere de 6 ayda bir yenileme yapılmalıdır.


parallax background

Fissür örtücüler


Gülüş makyaj ekibimizin bir üyesi olarak sahip olduğunuz en önemli iş, gülüşünüzle ilgili tam olarak neyi sevmediğinizi ve nasıl farklı olmasını istediğinizi bildirmektir. İlk müracaattan önce, aşağıdaki soruları düşünün:

Anatomik olarak azı dişlerinin çiğneyici yüzeylerinde bulunan girinti ve çıkıntılar, yiyecekler için yapışıp kalabilecekleri bölgeler oluşturmaktadır.

Çürükler temizlenmesi zor olan bu bölgelerden başlamaktadır. Fissür örtücüler, dişlerde bu yüzeyleri sığlaştıracak, besinlerin tutunmasını azaltacak ve fırçalanmasını kolaylaştıracak bir yüzey oluşturulmasına yardımcı olmaktadır. Klinik uygulamalar sonrasında çürük oluşumun %70-80 oranında azalma görüldüğü bilinmektedir.

Bu tedavi ne avantaj sağlar?

Azı dişlerini koruyarak çürük riskini en aza indirir.

Dişe bir zararı var mıdır?

Dişlere hiçbir zararı yoktur.

Bu uygulama çok uzun sürer mi?

Hayır. 5 dakikada tamamlanır.

Bu tedavi düzenli tekrarlanmalı mı?

Hayır. Sadece kullanım ile aşınan yüzeyler yenilenir.

Fissür örtücü ve fluordan birini mi tercih etmeliyim ?

Birbirini tamamlayan tedavilerdir. İkisini de uygulayabilirsiniz.

Çok pahalı mıdır ?

Hayır. Dolgudan daha ekonomiktir.

Yer tutucu

Erken kaybedilmiş olan süt dişlerinin yerlerini korumak amacıyla ile uygulanan sabit ya da hareketli apareylere “yer tutucu” denilmektedir. Süt dişlerinde herhangi bir nedenden dolayı kayıp meydana gelir ise; 6 hafta içinde diğer dişler bu boşluğa doğru kaymaya ve çekilmiş olan süt dişlerinin yerini kaplamaya başlarlar.
Bu durum altta sürecek olan daimi dişin ideal yerinden sürmesine engel olur. Bu durum dişlerde çarpıklığa ve erken yaşta ortodontik problemlere sebep olabilmektedir. Yer tutucular plastik ya da metalden kişiye özel olarak yapılır. Erken kaybedilen süt dişi sayısına ve bölgesine göre hareketli ya da sabit olarak yapılabilmektedir.


Online Randevu Formu
 
 
Türkçe